Answer:
$0.12
Explanation:
One box of wipes contains 100, which costs 12 dollars.
The price for one wipe would be the total price, $12, divided by the 100 wipes. Therefore,
12 / 100 = $0.12 each
Each wipe costs .12¢
I think you would have to divide $12 by 100 because the are 100 wipes and that equals 0.12
5.7m questions
7.5m answers