Answer:
a)
where

b)
where

c)

Explanation:
Sale price of chocolates = $1.80 per chocolate
Fixed cost for the Chocolate Shoppe per week = $450
Cost to produce one chocolate = $0.60
Cost to produce
chocolates = $0.60

a) Cost function to represent the total cost for the production of
chocolates :
where

b) Revenue function to represent the revenue from the sale of
chocolates:
where

c) Profit function to represent Charlie's profit from selling
chocolates:
Profit is nothing but revenue minus sales.
