118k views
1 vote
Turkey A: $10.35 for a 15lb

Turkey B: $11.80 for 20lb

Turkey C: $9.48 for 12lb

Determine which turkey would be best for you to buy. Find the unit price of each, then pick a turkey and explain why you choose that turkey. ​

2 Answers

3 votes

Answer:

light stand for knowledge in the poem

Explanation:

User Fantasy Fang
by
5.1k points
2 votes

light stand for knowledge in the poem

User Grimthorr
by
5.9k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.