1. a machine can scan 12 pages in 3/5 minutes. how many pages can be scanned in 1 minute
2. a 3/8 pound piece of cheesecake contains 4 servings how much cheese is in 1 serving
3. Damien paints 1/5 of a room in 5/12 hours what unit rate describes this situation
4. Wilfredo buys 2/5 pound of mixed nuts for $2.50. at this rate how many pounds of mixed nuts can he buy for $10