168k views
4 votes
A package of 3 pairs of insulated costs ​$15.57. What is the unit price of the pairs of ​?

1 Answer

5 votes

Answer:

-3 pairs cost $15.57

15.57 divided by 3

$5.19 per pair unit rate

User Pkanane
by
4.3k points