63.9k views
5 votes
If 20 apples cost $7, what is the unit cost?

User Hyrial
by
8.2k points

1 Answer

6 votes

Answer:

35 cents per apple

Explanation:

its 7 / 20 and you get 0.35

User Rahul Ravi
by
8.9k points

No related questions found