107k views
4 votes
The cost of gasoline for 12 gallons is $22.18. What is the cost of 1 gallon?

User Nito
by
9.0k points

1 Answer

3 votes
The answer is 1.85 because 22.18/12 is 1.848 and is 1.85
User Mateeeeeee
by
8.3k points

No related questions found