Answer:
14 Ounces for $2.10
Explanation:
To find the answer you need to find the cost per ounce by dividing the cost by the ounces
3.40/20 = 0.17. So $0.17 per ounce
2.10/14 = 0.15. So $0.15 per ounce
0.17 cents per ounce, which is the 20 ounce
3.40 / 20 = 0.17 cents per ounce
2.10/14 = 0.15 cents per ounce
5.6m questions
7.3m answers