I think the answer to this problem is 11.2 but can somebody double check me real quick.
Here is the question:
Lin purchases 4 apples for $5. At this rate, how much would it cost her for 14 apples?
Important information:
One apple is worth 0.80.
One dollar is worth 1.25 apples.