11.5k views
0 votes
A package of twelve party hats costs $3. What is the unit price per hat

User Dabbler
by
8.6k points

1 Answer

2 votes

Answer:

.25 cents, per Party hat

Explanation:

User Habnabit
by
7.9k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories