menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Jason buys 2 baseball bats for $300. What is the unit rate per bat
asked
Jan 15, 2021
222k
views
2
votes
Jason buys 2 baseball bats for $300. What is the unit rate per bat
Mathematics
college
Aamir Kalimi
asked
by
Aamir Kalimi
5.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
Answer:
150
Explanation:
150 x 2 = 300 no?
Husayn
answered
Jan 21, 2021
by
Husayn
6.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.0m
questions
7.9m
answers
Other Questions
Aliyah has $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?
Ten gallons of paint were poured into two containers of different sizes. Use one variable to express the amount poured into each container
Use the normal model n(11371137,9696) for the weights of steers. a) what weight represents the 3737thth percentile? b) what weight represents the 9999thth percentile? c) what's the iqr of the weights
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
What is the value of x? (-4) - x = 5
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org