menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
HELP ME PLEASE!!!! Star Market is selling containers. They are charging $28 for a set of 16 pieces. What is the price per piece?
asked
Jul 1, 2021
202k
views
2
votes
HELP ME PLEASE!!!!
Star Market is selling containers. They are charging $28 for a set of 16 pieces. What is the price per piece?
Mathematics
high-school
John Fouhy
asked
by
John Fouhy
5.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
0
votes
Answer: $1.75
28/16=1.75
IiR
answered
Jul 3, 2021
by
IiR
5.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
5
votes
Answer:
$1.75
Explanation:
Divide 28$ by 16 pieces for 1.75 a piece
Ethan Bradford
answered
Jul 7, 2021
by
Ethan Bradford
6.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.9m
questions
7.7m
answers
Other Questions
Solve for y in terms of x. 2/3y - 4 = x y = x + 6 y = -x + 4 y = -x + 6 y = x + 4
Aliyah has $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?
Use the normal model n(11371137,9696) for the weights of steers. a) what weight represents the 3737thth percentile? b) what weight represents the 9999thth percentile? c) what's the iqr of the weights
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
What is the value of x? (-4) - x = 5
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org