132k views
1 vote
Destiny paid $6.60 for a dozen cupcakes for a birthday party. What is the unit cost for each cupcake?

$0.33
$0.44
$0.55
$0.66

User PointXIV
by
5.0k points

2 Answers

3 votes

Answer:

e e enene

Explanation:

enenenee

User Ben Groot
by
5.6k points
1 vote

Answer:

.55

Explanation:

6.6/12 is .55

hope that helps :)

User MaxChinni
by
4.0k points