228k views
5 votes
A package of 5 pairs of insulated socks costs $36.45. What is the unit price of the pairs of socks?​

User Jsalter
by
5.1k points

1 Answer

5 votes

Answer:

7.29

Explanation:

36.45 / 5 = 7.29

User Ben Gottlieb
by
4.9k points