menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
The cost of 9 scares is $78.75 what is the unit price ?
asked
Feb 4, 2021
22.1k
views
1
vote
The cost of 9 scares is $78.75 what is the unit price ?
Mathematics
high-school
SwampThingTom
asked
by
SwampThingTom
8.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
Answer:
$8.75
Explanation:
Veshraj Joshi
answered
Feb 8, 2021
by
Veshraj Joshi
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jan 9, 2024
119k
views
Acts of terrorism include threats of terrorism; assassinations; kidnappings; hijackings; bomb scares and bombings; cyber attacks (computer based); and the use of chemical, biological, nuclear, and radiological
Donne
asked
Jan 9, 2024
by
Donne
8.7k
points
Health
high-school
1
answer
2
votes
119k
views
asked
May 15, 2024
229k
views
Someone makes a loud noise and it scares you use complete sentences to put the following vocabulary terms in order to describe how the body processes the sound and reacts central nervous system, sensory
Gdp
asked
May 15, 2024
by
Gdp
8.6k
points
Biology
college
1
answer
1
vote
229k
views
asked
Oct 6, 2024
233k
views
To Kill A Mockingbird Q4. What does Jem do to receive orders from Atticus that he must read to Mrs. Dubose? Select one: a. Jem calls her a "mean, old goat". b. Jem destroys her flowers. c. Jem scares her
AnC
asked
Oct 6, 2024
by
AnC
8.3k
points
English
college
2
answers
5
votes
233k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org