3.8k views
0 votes
If 12 oranges cost $4.20, what is the unit price?

User Bigmeister
by
6.2k points

2 Answers

5 votes

Answer:

50.4

Explanation:

4.20x12

User Reema Q Khan
by
6.1k points
2 votes

Answer:

$0.35

Explanation:

$4.20/12 oranges = $0.35

User Melbic
by
6.4k points