3.8k views
0 votes
If 12 oranges cost $4.20, what is the unit price?

User Bigmeister
by
8.3k points

2 Answers

5 votes

Answer:

50.4

Explanation:

4.20x12

User Reema Q Khan
by
8.5k points
2 votes

Answer:

$0.35

Explanation:

$4.20/12 oranges = $0.35

User Melbic
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories