202k views
1 vote
If a 6-ounce bottle of salad dressing costs $3.99, what is the cost per ounce?

2 Answers

3 votes

Answer:

1.50

Explanation:

User Kamran Jabbar
by
4.7k points
7 votes

Answer:

1.50

Explanation:

divide 6 by 3.99

User Brian Riley
by
5.2k points