15.4k views
1 vote
NEED HELP ASAP!!!!!! Owen pays $18.90 for 3.5 pounds of grapes. What is the price per pound of the grapes?

1 Answer

3 votes

Answer:

$5.40

Explanation:

User Erling Olsen
by
6.2k points