69.0k views
4 votes
Pete bought a 5-ounce box of cereal for $5.45. What was the cost per ounce?

2 Answers

0 votes

Answer:

0.91743119266

Explanation:

5 ÷ 5.45=0.91743119266

User Daniel Nalbach
by
7.9k points
3 votes

Answer:1.108

Step-by-step explanation:5.45 ÷ 5=1.108

User Julien Altieri
by
8.1k points

Related questions

1 answer
2 votes
206k views
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories