226k views
3 votes
Find each unit rate $920 for 40 hours ​

2 Answers

3 votes
Sir, I believe the answer would be $23 per hour
User Deyan
by
7.8k points
6 votes

Answer:

$23 per hour or 0.043 hours per dollar

Explanation:

920/40 = 23

40/920 = 0.043

User Sangjoon Moon
by
8.5k points