Answer:
0.44 per pound
Explanation:
10.56 divided by 24
$0.44 per lb.
Divide the total cost of the dog food ($10.56) by the 24 pounds to get cost per pound.
$10.56 ÷ 24 = $0.44 per lb.
9.4m questions
12.2m answers