59.1k views
5 votes
CAN YOU HELP ME WITH MY TESTT PLEASEE!!

CAN YOU HELP ME WITH MY TESTT PLEASEE!!-example-1
User Sushanth
by
8.0k points

2 Answers

5 votes

Answer:

0.44 per pound

Explanation:

10.56 divided by 24

User Liesel
by
8.0k points
3 votes

Answer:

$0.44 per lb.

Explanation:

Divide the total cost of the dog food ($10.56) by the 24 pounds to get cost per pound.

$10.56 ÷ 24 = $0.44 per lb.

User Michele Della Mea
by
7.9k points

Related questions

asked Sep 13, 2021 81.5k views
Zorji asked Sep 13, 2021
by Zorji
8.0k points
1 answer
1 vote
81.5k views