169k views
2 votes
A package of 4 fancy plastic hats costs $8. What is the unit price of a hat?

Each hat costs $32

Each hat costs $8

Each hat costs $1

Each hat costs $2

Each hat costs $4

User Poru
by
6.0k points

1 Answer

2 votes
each cost would be four:)!!
User Pogopaule
by
4.7k points