160k views
2 votes
If 15 books cost $90, what is the unit price?

A
$5 per book

B
$6 per book

C
$9 per book

D
$10 per book

User Alan Grosz
by
5.5k points

2 Answers

5 votes

Answer:

Explanation:

B

User Suppie
by
5.5k points
1 vote

Answer:

b

Explanation:

User Tomper
by
5.0k points