Answer:
The proportional relationship is + 1.50 with each toppings. The cost for 6 toppings is $17.99.
Explanation:
11.99 to 13.49 is + 1.50, 13.49 to 14.99 is + 1.50, and so on.
5.7m questions
7.5m answers