23.6k views
1 vote
A grocery store sells a bag of 8 oranges for $5.92. What is the unit cost?​

2 Answers

2 votes

Answer:

0.74

Explanation:

5.92/8=0.74

User Kroofy
by
6.5k points
7 votes

Answer:

0.74

Explanation:

5.92/8=0.74

User Andy Braham
by
8.3k points