96.4k views
0 votes
Pls help i dont get this and i want u to explain this pls

Pls help i dont get this and i want u to explain this pls-example-1

1 Answer

1 vote

Answer:

$0.32/ $0.31

Explanation:

unit prices are determined by dividing the price by the number of units, OZ in this case. $4.50÷14oz= $0.32

3.75÷12oz= $0.31

User Babken Vardanyan
by
4.1k points