232k views
4 votes
Find the unit rate.

$4.80 for 6 cans

The unit rate is $
per can.

Find the unit rate. $4.80 for 6 cans The unit rate is $ per can.-example-1
User Rangoric
by
7.4k points

2 Answers

1 vote

Answer:

0.8

Explanation:

User Lucasjackson
by
7.5k points
6 votes

Answer:

0.8

Explanation:

User Indubitablee
by
8.5k points

No related questions found