211k views
3 votes
Which unit rate is the lowest price per ounce? (5 points)

Choice A: 22 ounces of potato chips for $3.49
Choice B: 40 ounces of potato chips for $4.79

User Phatypus
by
4.6k points

1 Answer

4 votes

Answer:choice b

Explanation:

I just took the trst

User Med
by
4.8k points