Answer:
Explanation:
22.75/6 boxes is $3.79 per box
30/8 boxes is $3.75 a box
38/10 boxes is $3.80 a box
68/18=3.70 a box if you combine the last two.
So no, the 6 boxes at $3.79 a box is not a better buy.
5.9m questions
7.7m answers