Can someone help me!
Honeydew melons are on sale at four different grocery stores. Which store
offers the lowest unit rate for honeydew melons, in dollars per pound?
$3.50
Happy Grocery:
7 pounds
.
sto
• Sullivan's:
5 pound
• Mother Nature:
$4.00
10 pounds
• Farmer's Pride: $0.45/pound