Answer:
there is no unit rate but hers an example of an unit rate using 5.76 NOT THE ANSWER
Explanation:
Example: 64 ounces of water in a bottle that costs $5.76. To find the unit rate per ounce, divide the amount it costs ($5.76) by the number of ounces (64). $5.76 ÷ 64 ounces = $0.09 per ounce