menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Randy bought 6 candy bars for $7.20. What is the cost per candy bar? PLS HELP FAST IT IS WORTH 45 POINTS AND MY GRADE
asked
Jan 4, 2021
225k
views
3
votes
Randy bought 6 candy bars for $7.20. What is the cost per candy bar? PLS HELP FAST IT IS WORTH 45 POINTS AND MY GRADE
Mathematics
high-school
Pankaj Kathiriya
asked
by
Pankaj Kathiriya
5.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
Answer:
$1.20 per candy bar
Explanation:
7.2 รท 6 = 1.2
Gianluca Ghettini
answered
Jan 9, 2021
by
Gianluca Ghettini
4.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Other Questions
What is the value of x? (-4) - x = 5
1/7 + 3/14 equivalent fractions
185g in the ratio 2:3
(3x1,000,000)+(3x100,000)+(2x100) what is this number written in standard form?
The function h = -t2 + 95 models the path of a ball thrown by a boy where h represents height, in feet, and t represents the time, in seconds, that the ball is in the air. Assuming the boy lives at sea
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org