225k views
3 votes
Randy bought 6 candy bars for $7.20. What is the cost per candy bar? PLS HELP FAST IT IS WORTH 45 POINTS AND MY GRADE

1 Answer

1 vote

Answer:

$1.20 per candy bar

Explanation:

7.2 รท 6 = 1.2

User Gianluca Ghettini
by
4.8k points