menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Cathy's food usually costs $212.90 a week. One week, it cost $198.98. How much less money did she spend that week?
asked
Jan 23, 2021
36.2k
views
5
votes
Cathy's food usually costs $212.90 a week. One week, it cost $198.98. How
much less money did she spend that week?
Mathematics
college
Wbruntra
asked
by
Wbruntra
8.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
Answer:
$13.92
Explanation:
WASasquatch
answered
Jan 27, 2021
by
WASasquatch
7.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Aug 11, 2021
107k
views
Cathy's food usually costs $212.90 a week. One week, it cost $198.98. How much less money did she spend that week?
Suraj Kumar Maurya
asked
Aug 11, 2021
by
Suraj Kumar Maurya
8.7k
points
Mathematics
college
1
answer
5
votes
107k
views
asked
Mar 9, 2024
205k
views
Cathys customer base is 2/3 residential and 1/3 business. If she has 350 residental customers how many total customers does she have?
Arcol
asked
Mar 9, 2024
by
Arcol
8.9k
points
Mathematics
college
1
answer
4
votes
205k
views
asked
Dec 16, 2024
66.1k
views
Cathy's heart beats 12 times in 1/6 minute.how many times does her heart beats in 60 minutes.
Jfrej
asked
Dec 16, 2024
by
Jfrej
7.9k
points
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
66.1k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org