80.1k views
4 votes
A 3 pack of light bulbs cost $3.45 a 4 pack of the same libels cost $4.20 which pack is the better value

User Damiya
by
5.8k points

1 Answer

3 votes
i think that the second one is correct
User Jan Van Der Laan
by
4.9k points