menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A 3 pack of light bulbs cost $3.45 a 4 pack of the same libels cost $4.20 which pack is the better value
asked
Apr 20, 2021
80.1k
views
4
votes
A 3 pack of light bulbs cost $3.45 a 4 pack of the same libels cost $4.20 which pack is the better value
Mathematics
high-school
Damiya
asked
by
Damiya
9.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
i think that the second one is correct
Jan Van Der Laan
answered
Apr 25, 2021
by
Jan Van Der Laan
7.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Sep 4, 2018
150k
views
What was the cause of the libels against Jews in medieval Europe?
Zart
asked
Sep 4, 2018
by
Zart
7.1k
points
History
high-school
1
answer
4
votes
150k
views
asked
Jul 24, 2019
184k
views
What was the cause of the libels against jew in medieval Europe
Khauri
asked
Jul 24, 2019
by
Khauri
7.3k
points
History
middle-school
1
answer
1
vote
184k
views
asked
Dec 14, 2020
82.7k
views
No ____ sacar libels de la biblioteca porque se nos olvidó el carnet de identidad. A. pudimos B. estuvimos C. fuimos D. tuvimos que
Ken Chatfield
asked
Dec 14, 2020
by
Ken Chatfield
7.9k
points
Spanish
middle-school
1
answer
2
votes
82.7k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org