92.8k views
3 votes
Mr. Campbell. paid $48 for 12 cartons of juice.

What is the unit price that he paid per 1 carton of juice?

User Rajni
by
4.6k points

1 Answer

5 votes
4 because divide 48 and 12 to get 4
User Lord Null
by
5.1k points