menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Mr. Campbell. paid $48 for 12 cartons of juice. What is the unit price that he paid per 1 carton of juice?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Mr. Campbell. paid $48 for 12 cartons of juice. What is the unit price that he paid per 1 carton of juice?
asked
Nov 27, 2021
92.8k
views
3
votes
Mr. Campbell. paid $48 for 12 cartons of juice.
What is the unit price that he paid per 1 carton of juice?
Mathematics
middle-school
Rajni
asked
by
Rajni
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
4 because divide 48 and 12 to get 4
Lord Null
answered
Dec 3, 2021
by
Lord Null
8.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Mar 7, 2024
3.8k
views
Roya paid $48 for 12 cartons of orange juice. What is the unit rate per carton of orange juice that roya paid for
Piou
asked
Mar 7, 2024
by
Piou
8.0k
points
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
3.8k
views
asked
Apr 25, 2023
27.9k
views
Question at position 1 Roya paid $48.00 for 8 cartons of orange juice. What is the unit rate per carton of orange juice that Roya paid?
Mohammad Nikravesh
asked
Apr 25, 2023
by
Mohammad Nikravesh
8.3k
points
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
27.9k
views
asked
May 13, 2024
65.7k
views
Nine cartons of juice cost the same as five fruit cups. What is the cost relationship between a carton of juice and a fruit cup? a) A carton of juice costs more than a fruit cup b) A fruit cup costs more
Inket
asked
May 13, 2024
by
Inket
7.6k
points
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
65.7k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org