menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A bakery charges $8.40 for 12 cookies, and $16.80 for 24 cookies. How much does each cookie cost?help me !!!!!!!! plx
asked
Jan 1, 2021
22.5k
views
3
votes
A bakery charges $8.40 for 12 cookies, and $16.80 for 24 cookies. How much does each cookie cost?help me !!!!!!!!
plx
Mathematics
high-school
Luke Skywalker
asked
by
Luke Skywalker
6.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
Answer:
70 cents each
Explanation:
Surie
answered
Jan 5, 2021
by
Surie
6.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.6m
answers
Other Questions
What is the least common denominator of the four fractions 20 7/10 20 3/4 18 9/10 20 18/25
What is 0.12 expressed as a fraction in simplest form
What is the initial value and what does it represent? $4, the cost per item $4, the cost of the catalog $6, the cost per item $6, the cost of the catalog?
What is distributive property ?
What is the measure of xyz
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org