22.5k views
3 votes
A bakery charges $8.40 for 12 cookies, and $16.80 for 24 cookies. How much does each cookie cost?help me !!!!!!!!

plx​

1 Answer

4 votes

Answer:

70 cents each

Explanation:

User Surie
by
6.4k points