187k views
3 votes
A bakery charges $8.40 for 12 cookies, and $16.80 for 24 cookies. how much does each cookie cost?

PLZ HELP ITS URGENT!!!!!

User Raleigh
by
5.4k points

1 Answer

4 votes

Answer: $0.7

Explanation:

User Abhilash Kishore
by
5.5k points