83.1k views
2 votes
A 4-cup carton of milk costs $0.76. What is the price per pint?

User Realtebo
by
5.4k points

1 Answer

4 votes

Answer:

$0.19

Explanation:

0.76 divided by 4= 0.19

User StrattonL
by
5.2k points