163k views
4 votes
(12) The farmer's marker has 5 tomatoes for $3.10. What is the unit price? *

1 Answer

2 votes

Answer:

3.1/5

Explanation:

.62 a tomato. or 62 cents $0.62

User Ayo I
by
5.3k points