118k views
3 votes
Mike went to the store to get his favorite fruit grapes. One bunch of grape cost $5.20. How many bunches can he buy for $26 ?

User Shamica
by
8.3k points

1 Answer

6 votes

Answer:

He can buy 4 bunches of his grapes.

Explanation:

User Argus
by
7.9k points

Related questions

1 answer
5 votes
122k views
1 answer
2 votes
3.9k views
1 answer
3 votes
18.6k views
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.