64.4k views
5 votes
the store sells dried pineapple for $0.25 per ounce. mags spent a total of $2.65 on pineapple. how many ounces did she buy?

User Irfan
by
5.6k points

2 Answers

4 votes

Answer:

10.6

Explanation:

User Emanuel Kluge
by
4.8k points
3 votes

Answer: 10 .6 ounce

Explanation:

User James Lendrem
by
5.9k points