26.5k views
0 votes
Please answer this question correctly

A 2-yard piece of ribbon costs $22.32. What is the price per inch?
You have to divide

User Sasha O
by
6.8k points

1 Answer

4 votes
the answer is 11.16!
User Tector
by
7.6k points