34.4k views
3 votes
Please answer this correctly without making mistakes

Please answer this correctly without making mistakes-example-1

1 Answer

6 votes

Answer:

The answer is $0.07 cents per inch

Explanation:

If you take 6 feet into inches (72)

and divide the total cost by the amount of inches (5.04 / 72)

You get the answer

User Riina
by
8.3k points

No related questions found