114 views
0 votes
Challenge You buy 3.17 pounds of oranges, 1.25 pounds of pears, and 2.44 pounds of apples.

What is your total bill?
Grocery Store Prices
Item
Cost
Oranges
$0.99 per
pound
Pears
$1.09 per
pound
Your total bill is $

Challenge You buy 3.17 pounds of oranges, 1.25 pounds of pears, and 2.44 pounds of-example-1

1 Answer

4 votes
6.86 hope this helps !! :))
User Mad Fish
by
8.8k points