87.4k views
0 votes
Which is the better buy? Show your work and explain your reasoning.

3} lb. of turkey for $10.50
23 lb. of turkey for $6.25

1 Answer

3 votes

Answer:

5.03

Explanation:

Because

User Sid Kshatriya
by
7.1k points