menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. $120 for 16 ft2
asked
Feb 13, 2021
167k
views
2
votes
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. $120 for 16 ft2
Mathematics
middle-school
CodingFoo
asked
by
CodingFoo
8.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
6
votes
its $8 per ft2 i think
Cy Rossignol
answered
Feb 15, 2021
by
Cy Rossignol
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
2
votes
the answer is 104 , that’s the answer to your question i think
Yurii Motov
answered
Feb 19, 2021
by
Yurii Motov
7.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
9/10 divided by (1/10 plus 2/5)
Please solve the following equation. x-6x=56
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org