54.0k views
0 votes
C: If Garcia purchased 6 cups of red paint for $42, what is the unit price per cup of red paint?

1 Answer

2 votes

Answer:

if she bout 6 cups of red paint for $42 the unit price per cup would be 7$ per cup

User ChrisFreeman
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories