menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A grocery store sells a bag of 6 oranges for $3.90. What is the unit cost? Pls Answer and I shall give u a- Thank You - Vielen Dank
asked
Aug 26, 2021
10.8k
views
3
votes
A grocery store sells a bag of 6 oranges for $3.90. What is the unit cost?
Pls Answer and I shall give u a- Thank You - Vielen Dank
Mathematics
high-school
Saber Solooki
asked
by
Saber Solooki
8.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
Answer:
it would be 0.64
Explanation:
Npace
answered
Aug 31, 2021
by
Npace
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
May 3, 2024
171k
views
1. Du bist am Bahnhof und möchtest ins Stadion zu einem Fußballspiel. Frage: Entschuldigung, wie bommen wir uns Stadion? Antwort: Vielen Dank 2. Nach dem Fußballspiel möchtest du in einem Cafe einen Kaffee
Mitchell Van Zuylen
asked
May 3, 2024
by
Mitchell Van Zuylen
7.7k
points
German
college
1
answer
3
votes
171k
views
asked
Mar 2, 2022
178k
views
100 POINTS do you capitalize the first letter in a sentence in German Vielen dank
Jeffrey Wilges
asked
Mar 2, 2022
by
Jeffrey Wilges
8.7k
points
German
high-school
2
answers
22
votes
178k
views
asked
Mar 18, 2021
94.3k
views
Can someone help me correct the grammar? Kann mir jemand helfen, die Grammatik zu korrigieren? Weihnachten in Deutschland wird mit vielen Traditionen gefeiert, die es nur in Deutschland gibt. Weihnachten
Hradecek
asked
Mar 18, 2021
by
Hradecek
7.9k
points
German
college
1
answer
0
votes
94.3k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org