68.2k views
0 votes
Jose bought 4.75 pounds of pecans at $5.80 per pound. how much did jose pay for the pecans​

User Sunvic
by
4.7k points

1 Answer

5 votes

Answer:

27.55

Explanation:

4.75 times 5.80 is 27.55

Hope it helps!

User Sashang
by
4.9k points