95.7k views
3 votes
Fabric A costs $15 for two yards and Fabric B costs $37.50 for 5 yards. What is the unit cost each?

User SeekLoad
by
7.8k points

2 Answers

1 vote
yarichin club nice love to see it
User Marek Stanley
by
8.0k points
3 votes

Answer:

Fabric A= $7.5

Fabric B= $7.5

Explanation:

User Cristian Guaman
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories