menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Fabric A costs $15 for two yards and Fabric B costs $37.50 for 5 yards. What is the unit cost each?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Fabric A costs $15 for two yards and Fabric B costs $37.50 for 5 yards. What is the unit cost each?
asked
Feb 23, 2021
95.7k
views
3
votes
Fabric A costs $15 for two yards and Fabric B costs $37.50 for 5 yards. What is the unit cost each?
Mathematics
middle-school
SeekLoad
asked
by
SeekLoad
7.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
1
vote
yarichin club nice love to see it
Marek Stanley
answered
Feb 25, 2021
by
Marek Stanley
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
Answer:
Fabric A= $7.5
Fabric B= $7.5
Explanation:
Cristian Guaman
answered
Feb 27, 2021
by
Cristian Guaman
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org